MODELARNIA

W modelarni MDK w Kielcach przy ul. Koziej 10 A powstają modele latawców, szybowców, samolotów, rakiet, motorówek, jachtów żaglowych oraz modele sterowane radiem.
Niewielkie pomieszczenie na parterze, a w nim dziesiątki przepięknych prac wykonywanych samodzielnie od podstaw przez uczestników pracowni.
Każda praca (model) to kilkanaście a nawet kilkadziesiąt drobnych detali, które należy dociąć, oszlifować, dopasować, pomalować i połączyć tak, aby powstał zgodny z planem model przeznaczony do latania, pływania lub innych celów.
Podczas wykonywania prostych a potem coraz bardziej złożonych konstrukcji modelarskich, uczestnicy kółka uczą się sporządzać rysunki, plany robocze, obliczenia i odczytywanie skali modelu, proporcji, kopiowania, powiększania planów, posługiwania się narzędziami i urządzeniami technicznymi.
Zapoznają się z takimi materiałami jak: drewno, papier, sklejka, farby, kleje, tworzywa, tkaniny, poznają ich właściwości, zastosowanie i sposób obróbki.
Wykonana praca jest własnością uczestnika, może ją zabrać do domu, może startować w zawodach, brać udział w pokazach, wystawach itp.

Zajęcia prowadzi:
Jerzy Dyk