Choreografia

DOROTA KRZYSZTOFIK (Studio Tańca Nowoczesnego „VERTIGO”)

Zajęcia Studia Tańca Nowoczesnego Vertigo prowadzone są w oparciu o różnorodne style tańca jazzowego z elementami tańca klasycznego oraz akrobatyki. Ich celem jest rozwijanie wrażliwości artystycznej, estetyki ruchu oraz ogólnej sprawności fizycznej dzieci i młodzieży. Działające pod szyldem Vertigo grupy taneczne posiadają w swym dorobku wiele sukcesów na arenie lokalnej oraz międzynarodowej.
Zajęcia prowadzi Dorota Krzysztofik instruktor tańca i pedagog z ponad 20 letnim doświadczeniem, nauczyciel dyplomowany. Absolwentka Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Swoją wiedzę uzupełniła o zagadnienia psychologii sportu dzieci i młodzieży na Uniwersytecie SWPS w Katowicach uzyskując uprawnienia trenera mentalnego. Ukończyła Kursy Kwalifikacyjne dające uprawnienia pedagoga oraz instruktora tańca współczesnego. Sędzia i skrutiner Polskiej Federacji Tańca. Jako prezes Stowarzyszenia Rozwoju Twórczości i Edukacji Artystycznej VIVERSO, organizatorka turniejów tańca sportowego oraz festiwali tańca o randze lokalnej i ogólnopolskiej. Pracuje z tancerzami na różnych poziomach zaawansowania. Jej wychowankowie mogą pochwalić wieloma prestiżowymi nagrodami i osiągnięciami zarówno na arenie krajowej jak i międzynarodowej. Założycielka kieleckiego Studia Tańca VERSO.


GRAŻYNA REM-KRET (Zespół Tańca Akrobatycznego „GRAFIT”)

Zespół akrobatyczno-taneczny GRAFIT działa w MDK od 2004 roku. Zajęcia prowadzone są w grupach, których program został dostosowany do wieku i umiejętności uczestników.Zespół bierze udział w imprezach artystycznych, pokazach, konkursach tanecznych na terenie MDK, miasta i kraju. Oprócz tańca i akrobatyki uczniowie Grafitu mają możliwość poznawać trudne tajniki żonglerki. Na zajęciach grupy żonglerskiej uczestnicy uczą się i doskonalą swoje umiejętności w zakresie podrzucania i chwytania przyborów(piłeczek, kółek, maczug, flowersticka).Zespół Grafit od wielu lat bierze udział w Ogólnopolskim Dziecięco-Młodzieżowym Festiwalu Sztuki Cyrkowej” Magia Cyrku” odbywającym się w Dobrzeniu Wielkim, gdzie rok do roku wieńczy swoją pracę sukcesami.
Zajęcia akrobatyczno-taneczne i żonglerskie prowadzi Grażyna Rem-Kret, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie o specjalizacji gimnastyka sportowa oraz Państwowego Studium Cyrkowego w Julinku ze specjalizacją ekwilibrystyka. Jej wieloletnie artystyczne doświadczenie zdobywane na arenach polskich i zagranicznych cyrków, gdzie prezentowała program obejmujący jazdę akrobatyczną na wrotkach w duecie oraz żonglerkę, owocuje niecodziennymi pomysłami w pracy z młodymi adeptami sztuki scenicznej, a o kwalifikacjach pedagogicznych świadczy stopień nauczyciela dyplomowanego.


MAŁGORZATA SĘK (Taniec towarzyski – Formacja „TAKT”)

Tancerka, choreograf, nauczyciel dyplomowany, studia wyższe, studia podyplomowe. Taniec towarzyski jest jedną z najpopularniejszych i najpiękniejszych form tańca. Zajęcia taneczne, podczas których realizowany jest Światowy Program Tańca obejmujący tańce standardowe: Walc Angielski, Tango, Walc Wiedenski, Slowfox oraz Quickstep jak również tańce latynoamerykańskie: Samba, Cha Cha, Rumba, Paso Doble i Jive. Zapraszamy na zajęcia dzieci i młodzież w wieku od 5 do 17 lat oraz maturzystów na kurs przedstudniówkowy.

 


MAŁGORZATA MATYS-ZIEMSKA

Ukończyła WSP im. Jana Kochanowskiego w Kielcach na kierunku Muzyka oraz Studium Choreograficzne I stopnia. Swoje umiejętności oraz wiedzę merytoryczną na temat różnorodności stylów tanecznych oraz metod ich nauczania od wielu lat pogłębia biorąc udział w licznych konkursach choreograficznych na terenie całego kraju. Jako choreograf zespołów KLEKS w SP nr 32 oraz Małych Kielczanek w Wojewódzkim Domu Kultury ma na swoim koncie wiele sukcesów o randze lokalnej i ogólnopolskiej. Jej wieloletnia praca pedagogiczna została doceniona wieloma prestiżowymi nagrodami.
Od 5 lat prowadzi Zespół Tańca Współczesnego AFERA, który reprezentuje MDK na konkursach i festiwalach otrzymując nagrody i wyróżnienia. Na zajęciach dzieci i młodzież rozwijają swoje umiejętności taneczne oraz wrażliwość artystyczną. Uczą się pracy w grupie a także poznają zagadnienia z zakresu wiedzy o kulturze uczestnicząc w różnych wydarzeniach artystycznych na terenie miasta i kraju.