Choreografia

DOROTA KRZYSZTOFIK (Studio Tańca Nowoczesnego „VERTIGO”)

Zajęcia taneczne obejmują taniec współczesny, nowoczesny, towarzyski, akrobatykę oraz taniec stylizowany. Ich celem jest rozwijanie wrażliwości artystycznej, estetyki ruchu oraz ogólnej sprawności fizycznej dzieci i młodzieży. Działające w MDK zespoły taneczne posiadają w swym dorobku wiele sukcesów na arenie lokalnej oraz międzynarodowej.

 


GRAŻYNA REM-KRET (Zespół Tańca Akrobatycznego „GRAFIT”)

Zespół Tańca Akrobatycznego „GRAFIT” działa w MDK od 2004 r. Prezentuje układy z przyborami: hula hop, buława, poy, flowerstick. Zespół bierze udział w pokazach i konkursach tanecznych. GRAFIT jest jedynym zespołem w regionie prezentującym umiejętności żonglerskie dzieci (7- 12 lat) w układach akrobatyczno-tanecznych.

 

 


MAŁGORZATA SĘK (Taniec towarzyski – Formacja „TAKT”)

Taniec towarzyski jest jedną z najpopularniejszych i najpiękniejszych form tańca. Zajęcia taneczne, podczas których realizowany jest Światowy Program Tańca obejmujący tańce standardowe: Walc Angielski, Tango, Walc Wiedenski, Slowfox oraz Quickstep jak również tańce latynoamerykańskie: Samba, Cha Cha, Rumba, Paso Doble i Jive. Zapraszamy na zajęcia dzieci i młodzież w wieku od 5 do 17 lat oraz maturzystów na kurs przedstudniówkowy.

 


MAŁGORZATA MATYS-ZIEMSKA

Zespół tańca współczesnego „Afera” składa się z czterech grup wiekowych od  4 do 12 lat.  Przygotowuje inscenizacje taneczne (krótka historia opowiedziana tańcem) w oparciu o różne techniki, często z rekwizytem. Uczestnicy zapoznają się z tańcem klasycznym i jazzowym. Młodsze grupy podczas zabaw muzycznych kształcą poczucie rytmu, wyrabiają koordynację i  ogólną sprawność.