Pracownie wokalne

 

GRAŻYNA BUDZIASZ  (Studio Piosenki „GA-GA”)

Studio Piosenki „GA-GA” prowadzone przez Grażynę Budziasz działa w Młodzieżowym Domu Kultury od września 1991 roku. Ma na swoim koncie ponad tysiąc występów artystycznych. W ponad pięciuset festiwalach piosenki soliści studia zdobyli ok. 40. Grand Prix, ponad 300. pierwszych i drugich miejsc. Sukcesy te odnosili reprezentując Polskę w 9. krajach Europy: w Szwecji, Portugalii, we Włoszech, w Chorwacji, Estonii, Bułgarii, Rosji, na Łotwie i Ukrainie. Kielce reprezentowali w ponad 50. miastach Polski, m. in. w Warszawie, Krakowie, Zielonej Górze, Częstochowie, Bydgoszczy, Tomaszowie Maz., Rzeszowie, Katowicach, Toruniu i Białymstoku. Wystąpili także w kilkudziesięciu programach telewizyjnych, takich jak „Szansa na sukces”, „Mam talent”, „Voice of Poland”, „Bitwa na głosy”, „Tęczowy Music Box”, „Teleranek”, „Klip-Klaps”, czy też „Talent za talent”. Wokaliści Studia piosenki „GA-GA” wystąpili w trzech widowiskach muzycznych:
2009 r. – „Zostały tylko ślady podków” (w 70. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej)
2010 r. – „Gdzieśmy przeszli – róże wzrosły” (z okazji Święta Niepodległości)
2011 r. – „Zaczarowany świat musicalu”
Studio ma w swoim dorobku wydawnictwa fonograficzne – kasety magnetofonowe „U babci jest słodko”, „Hej jaskółeczko”, „Mała Alicja” i „Złota rybka” wydane w latach 1993-1996 przez firmę „Gamma”z Krakowa, okolicznościowe płyty CD z przebojami dziecięcymi, wydane z okazji 50.lecia MDK w 2006 roku. Ponadto w latach 1998-2001 soliści nagrali 116 piosenek jako pomoc dydaktyczną do podręczników „Muzyczny świat” dla klas I-VI szkoły podstawowej wydanych przez MAC Edukacja.  Spośród wychowanków Studia Piosenki „GA-GA” największe sukcesy odnieśli – Małgorzata Nakonieczna, Anna Józefina Lubieniecka, Małgorzata Główka, Agnieszka Konarska, Dominika Bałazińska, Wirginia Nowacka, Inga Ochinean, Anna Markowska, Magda Wywiał, Marta Rabiej, Kalina De Roover, Monika Żak, Kamil Jaros, Ewa Tamborska (obecnie Bocheńska), Magda Wach, Ilona Kaleta, Sylwia Zapała (obecnie Patyna), Anna Koczanowska, Magdalena Szczepanek, Katarzyna Stolarska, Aleksandra Zachariasz, Karolina Żołądek i Mariola Baran.
Grażyna Budziasz – absolwentka wychowania muzycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. J. Kochanowskiego w Kielcach. Ukończyła wcześniej Państwową Szkołę Muzyczną im. L. Różyckiego II stopnia w Kielcach – kierunek: wychowanie muzyczne z przygotowaniem do prowadzenia zespołów wokalno-instrumentalnych. Tam też uczyła się śpiewu. W latach 1987-1991 śpiewała w Niemczech i Norwegii. W latach 1996-2006 była solistką kieleckiego zespołu jazzu tradycyjnego Dixieland Band, a także zespołu Klubu Oficerów Rezerwy LOK „Wiarusy”, działającego w Starachowicach. Od 2004 r. śpiewa w zespole pieśni biesiadnej i historycznej „Staropolanie”.

Osiągnięcia


EWA BOCHEŃSKA (Studio Piosenki „EWITA”)

Studio prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży z potencjałem wokalnym, wymagającej doszlifowania swoich umiejętności; przede wszystkim dla tych, którym muzyka w duszy gra. Podczas zajęć szczególny nacisk kładziony jest na emisję głosu, dykcję, interpretację piosenek oraz pracę nad wyrazem scenicznym. Każda z piosenek jest odpowiednio dobierana do wieku i charyzmy ucznia. Studio ma na swoim koncie wiele osiągnięć wychowanków na festiwalach ogólnopolskich i międzynarodowych.

Osiągnięcia [1] [2] [3] [4] [5]


JOANNA LITWIN (Studio Piosenki „BLUE SONG”)

Studio prowadzone przez mgr. Joannę Litwin – nauczyciela mianowanego , istnieje od roku 2001r. Uczniowie studia biorą udział i odnoszą sukcesy w festiwalach i konkursach międzynarodowych , ogólnopolskich , wojewódzkich oraz miejsko-powiatowych. W ostatnich latach , czyli od 2007 r. dzieci zdobyły 77 miejsc i 24 wyróżnienia na wszystkich rodzajach i szczeblach festiwali, przeglądów i konkurów piosenki. Wychowankowie studia koncertują również na imprezach i festynach organizowanych przez instytucje kultury i oświaty tj. „ Święto Kielc”, „ Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”, „ Dzień Dziecka” i wielu innych. Od roku 2007 uczniowie nagrywają materiały do nauki śpiewu współpracując z wydawnictwem MAC Edukacja. Joanna Litwin w pracy zawodowej stosuje nowoczesne metody nauczania podnosząc równocześnie swoje kwalifikacje na kursach i warsztatach piosenkarskich i pedagogicznych. Jeśli lubisz śpiewać , to twoje miejsce jest wśród nas . Zapraszamy.

Osiągnięcia [1] [2]


SAMUELA MODZELEWSKA (Studio Piosenki „SAMI”)

Program studia piosenki obejmuje zagadnienia: emisji głosu, dykcji, doboru repertuaru, interpretacji tekstu, pracy z mikrofonem, prezencji scenicznej, a także: określenia muzyczne niezbędne dla wokalistów, audycje muzyczne, kształcenie słuchu. Nasi młodzi soliści występują na licznych scenach zarówno kieleckich jak i ogólnopolskich. Efektem pracy wokalistów są liczne nagrody na przeglądach, konkursach i festiwalach piosenki. Każdy ma ukryte talenty… Już czas aby je w sobie odkryć! ZAPRASZAMY! Zajęcia prowadzi Samuela Modzelewska – magister sztuki, pedagog, wokalistka, laureatka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali piosenki, zdobywczyni prestiżowej nagrody Prezydenta Miasta Kielce „Nadzieja Kielc”

Osiągnięcia [1]
Strona internetowa Studia Piosenki SAMI


MARZENA TRZEBIŃSKA (Studio Piosenki „MARZENIE”)

Studio Piosenki „Marzenie” rozpoczęło swoją działalność we wrześniu 2018. Zajęcia wokalne dla dzieci i młodzieży prowadzi Marzena Trzebińska – wokalistka, pedagog, absolwentka Akademii Muzycznej na Wydziale Wokalno-Aktorskim w Łodzi. Studio ma na swoim koncie wiele osiągnięć  na konkursach i festiwalach piosenki o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Program nauczania obejmuje zagadnienia z zakresu doskonalenia techniki wokalnej oraz ruchu scenicznego.


KLAUDIA PYCZEK (Studio Piosenki BOHO)

Pracownia wokalna BOHO rozpoczęła swoją działalność w październiku 2021 roku. Dedykowana jest dla dzieci i młodzieży od 7 roku życia. Zajęcia prowadzone są w trybie grupowym z podziałem na tryb indywidualny dla każdego ucznia w trakcje zajęć. Program nauczania jest przede wszystkim ukierunkowany w stronę nauki interpretacji piosenki. Ponadto obejmuje pracę nad zdrową emisją głosu, improwizacją wokalną oraz nauką poprawnej dykcji. Uczniowie Studia Piosenki BOHO uczą się podstawowych elementów dzieła muzycznego takich jak dynamika, artykulacja, rytmika, melodyka czy kolorystyka. Zdobywają wiedzę na temat pojęć muzycznych (oznaczenia dynamiczne, artykulacyjne oraz oznaczenia tempa). Studio oferuje naukę wokalu z zakresu muzyki rozrywkowej. Prowadzący dobiera indywidualny tok nauczania w postaci zestawu ćwiczeń oraz repertuaru dostosowanego do możliwości i preferencji ucznia. Podopieczni są dokładnie przygotowywani do koncertów oraz konkursów muzycznych a także innych wydarzeń artystycznych.
Zajęcia prowadzi Klaudia Pyczek – magister sztuki z wyższym wykształceniem muzycznym oraz pedagogicznym. Ukończyła Edukację artystyczną w zakresie sztuki muzycznej o specjalnościach: śpiew estradowy oraz dyrygowanie i prowadzenie zespołów. Posiada doświadczenie w pracy zarówno z dziećmi jak i z dorosłymi. Prowadzi z zamiłowaniem zajęcia wokalne oraz zajęcia z rytmiki w żłobkach i przedszkolach. Jest założycielką autorskiej szkoły muzycznej Akademia Dźwięków w Kielcach, którą prowadzi wraz z mężem. Klaudia Pyczek była uczestniczką wielu warsztatów muzycznych prowadzonych przez muzyków z całej Polski oraz świata. W śpiewie specjalizuje się wyłącznie w muzyce rozrywkowej. W pracy dąży do uświadomienia, czym może stać się muzyka dla drugiego człowieka i jak ważna jest płynąca z niej inspiracja do życia. Jej największą pasją był od dziecka śpiew. Prywatnie kocha wszystko, co związane jest z szeroko pojętą sztuką.
Nazwę Studia – BOHO nadała z zamiłowania do stylu oraz pewnej refleksji na temat genezy tego słowa. Nazwa ta wywodzi się z wyjątkowo kreatywnego środowiska artystycznego, które miało u swojego celu pełnię swobody w tworzeniu. Jest to zatem cecha charakterystyczna Studia Piosenki BOHO – twórczość ponad wszystko.