Pracownie wokalne

 

EWA BOCHEŃSKA (Studio Piosenki „EWITA”)
Studio piosenki EWiTA | Facebook

Absolwentka Wydziału Pedagogicznego i Nauk o Zdrowiu Akademii Świętokrzyskiej im. Jana Kochanowskiego w Kielcach obecnie Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, na wydziale Edukacja i Animacja Artystyczna. Nauczyciel wokalu w Młodzieżowym Domu Kultury w Kielcach gdzie prowadzi zajęcia w Studio Piosenki EWiTA. Od najmłodszych lat związana ze sceną. Już jako dziecko była laureatką wielu międzynarodowych i ogólnopolskich festiwali. Współpracowała z TVP1 z programem „Tęczowy Musix Box” występując i nagrywając teledyski dla najmłodszych. Będąc nastolatką reprezentowała nasz Kraj na Festiwalu Krajów Nadbałtyckich na Łotwie, oraz w Chorwacji. Otrzymała stypendium od Ministra Kultury i Sztuki w ramach programu promocji uzdolnionych dzieci i młodzieży pt „Talenty”. Była wokalistką teatru Buffo w Warszawie występując w musicalu METRO – Janusza Józefowicza.  W Kielcach brała udział w przedstawieniach muzycznych takich jak „Pieśń o Katyniu” czy „Wrota czasu  świta świętokrzyska” Sama tworzyła widowisko muzyczne dla dzieci współpracując z WDK Kielce pt „Najpiękniejsze bajki świata”. Pani Ewa jest na bieżąco jeśli chodzi o nowinki dotyczące dobrego
i zdrowego śpiewania. Aktualnie kształci się w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego w Radomiu na kierunku LOGOPEDIA Z EMISJĄ GŁOSU.  W swojej pracy kształci u dzieci min: emisję głosu, pracuje nad ich dobrą dykcją, poprawnym oddechem, poszerzeniem skali, nad ich wyrazem scenicznym. Uczestnicy zajęć są laureatami licznych konkursów i festiwali piosenki o randze począwszy szkolej po międzynarodową.

Osiągnięcia [1] [2] [3] [4] [5]


JOANNA LITWIN (Studio Piosenki „BLUE SONG”)
STUDIO PIOSENKI BLUE SONG | Facebook

Studio Blue Song prowadzone przez mgr Joannę Litwin – nauczyciela dyplomowanego, arteterapeutę od roku 2001r. Uczniowie studia biorą udział i odnoszą sukcesy w festiwalach i konkursach międzynarodowych, ogólnopolskich, wojewódzkich oraz miejskich i powiatowych. Wychowankowie studia koncertują również na imprezach i festynach lokalnych organizowanych przez instytucje kultury i oświaty tj. „ Święto Kielc”, „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”, „ Dzień Dziecka” oraz Musical „Niekończąca się baśń”, Światowy Festiwal Ziemi i wielu innych. Joanna Litwin w pracy zawodowej stosuje nowoczesne metody nauczania podnosząc równocześnie swoje kwalifikacje na kursach i warsztatach piosenkarskich i pedagogicznych. Jeśli lubisz śpiewać, to Twoje miejsce jest wśród nas. Zapraszamy.

Osiągnięcia [1] [2]


SAMUELA MODZELEWSKA (Studio Piosenki „SAMI”)
Studio Piosenki SAMI | Kielce | Facebook

Program studia piosenki obejmuje zagadnienia: emisji głosu, dykcji, doboru repertuaru, interpretacji tekstu, pracy z mikrofonem, prezencji scenicznej, a także: określenia muzyczne niezbędne dla wokalistów, audycje muzyczne, kształcenie słuchu. Nasi młodzi soliści występują na licznych scenach zarówno kieleckich jak i ogólnopolskich. Efektem pracy wokalistów są liczne nagrody na przeglądach, konkursach i festiwalach piosenki. Każdy ma ukryte talenty… Już czas aby je w sobie odkryć! ZAPRASZAMY! Zajęcia prowadzi Samuela Modzelewska – magister sztuki, pedagog, wokalistka, laureatka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali piosenki, zdobywczyni prestiżowej nagrody Prezydenta Miasta Kielce „Nadzieja Kielc”

Osiągnięcia [1]
Strona internetowa Studia Piosenki SAMI


MARZENA TRZEBIŃSKA (Studio Piosenki „MARZENIE”)
Studio Piosenki Marzenie | Facebook

Studio Piosenki „Marzenie” rozpoczęło swoją działalność we wrześniu 2018. Zajęcia wokalne dla dzieci i młodzieży prowadzi Marzena Trzebińska – wokalistka, pedagog, absolwentka Akademii Muzycznej na Wydziale Wokalno-Aktorskim w Łodzi. Studio ma na swoim koncie wiele osiągnięć  na konkursach i festiwalach piosenki o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Program nauczania obejmuje zagadnienia z zakresu doskonalenia techniki wokalnej oraz ruchu scenicznego.


KLAUDIA PYCZEK (Studio Piosenki BOHO)
Studio-Piosenki BOHO | Facebook 

Studio Piosenki BOHO – Dedykowane dzieciom i młodzieży od 7 lat. Zajęcia prowadzone są w trybie grupowym z podziałem na tryb indywidualny. Program nauczania jest ukierunkowany w stronę nauki interpretacji piosenki, zdrowej emisji głosu, improwizacji wokalnej oraz nauki poprawnej dykcji i oddechu.
Zajęcia prowadzi Klaudia Pyczek – Wokalistka, od 2017 roku Nauczycielka śpiewu. Magister sztuki. Ukończyła Edukację artystyczną w zakresie sztuki muzycznej o specjalnościach: śpiew estradowy oraz dyrygowanie i prowadzenie zespołów na UJK Kielce. Nauczycielka śpiewu w swoim Studio Piosenki BOHO w MDK Kielce. Jej śpiewający uczniowie są laureatami ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursów i festiwali. Klaudia uczestniczyła w wielu warsztatach oraz szkoleniach wokalnych prowadzonych przez muzyków z całego świata. Gra na pianinie oraz tworzy swoje własne kompozycje i teksty. Swoją wokalną pracę opiera o nowoczesne i kreatywne techniki nauczania śpiewu. Specjalizuje się w nauce interpretacji piosenki. Uczy śpiewać, nie zapominając o sferze emocjonalnej i artystycznej wynikającej z obcowania z muzyką.


Magdalena Sitkowska (Chór Młodzieżowego Domu Kultury)

Dyrygent chóru dziecięcego Mała Fermata, chóru Małe Nutki Przedszkola Samorządowego nr 25 w Kielcach, chóru szkolnego w Lipowym Polu Skarbowym, chóru Cantare Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kielcach, nauczyciel muzyki, plastyki, zajęć umuzykalniających oraz rytmiki. Absolwentka Instytutu Edukacji Muzycznej UJK w Kielcach, specjalność: dyrygowanie i prowadzenie zespołów oraz śpiew estradowy oraz absolwentka Akademii Muzycznej im Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy o kierunku dyrygentura chóralna. Swoich podopiecznych zaraża entuzjazmem i pasją w śpiewie chóralnym, co skutkuje ich udziałem w najważniejszych wydarzeniach muzycznych i konkursach w Polsce.


Emilia Orkisz (Studio Piosenki ZACZAROWANE MELODIE)


Absolwentka Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu oraz Instytutu Edukacji Muzycznej w Kielcach (specjalność: dyrygowanie i prowadzenie zespołów). Ze śpiewem związana od dziecka. Laureatka licznych konkursów i festiwali. Instruktor wokalny z wieloletnim doświadczeniem. Certyfikowany nauczyciel Studia Piosenki Metro działającego pod patronatem Teatru Buffo w Warszawie. Nauczyciel muzyki z wieloma sukcesami pedagogicznymi. Zajęcia wokalne w studiu piosenki obejmują wszechstronne i świadome kształcenie emisji głosu, analizę i interpretację wybranych utworów, prezencję i ruch sceniczny, aż po sposoby radzenia sobie ze stresem na estradzie. Lekcje przeznaczone są dla tych, którzy chcą uczyć się śpiewać w przyjemnej atmosferze i dać się ponieść zaczarowanym melodiom.


Justyna Łysak-Jończyk (Studio Piosenki “MegaFonic”)
Studio Piosenki MegaFonic | Kielce | Facebook

Wokalistka, wieloletni nauczyciel muzyki oraz instruktor wokalny w Studiu Piosenki “River”. Absolwentka Akademii Świętokrzyskiej na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Współpracowała przez ponad dwadzieścia lat ze Sceną Autorską Studio w Kieleckim Centrum Kultury, gdzie brała udział w wielu przedsięwzięciach artystycznych m.in.: koncertach oraz widowiskach i spektaklach muzycznych takich jak: “Pieśń wigilijna”, “Pieśń o wolności”, “Pieśń o ziemi”, “Gloria Geometrica”, a także autorskich recitalach: “Moje życie jest moje”, “Moje myśli, pestki wiśni”, “Biel i czerń”. Laureatka wielu prestiżowych festiwali piosenki artystycznej m.in..: Studenckiego Festiwalu Piosenki, Festiwalu Twórczości “KOROWÓD” Marka Grechuty, Ogólnopolskiego Konkursu Twórców i Wykonawców „Piosenkarnia” w ramach Festiwalu Twórczości „KOROWÓD” w Krakowie. Otrzymała Nagrodę Marszałka Województwa Świętokrzyskiego za działalność artystyczną oraz Nagrodę “Scyzoryka” w kategorii piosenka poetycka.
Dzisiaj skupia się głównie na kształceniu muzycznym i wokalnym młodego pokolenia. Doświadczenie sceniczne i edukacyjne przekazuje z pasją, zaangażowaniem i ogromnym szacunkiem do dzieła muzycznego. Jej podopieczni zdobywają nagrody na konkursach oraz festiwalach w całym kraju i za granicą. Najważniejszym jednak celem zajęć jest realizacja działań artystycznych oraz rozwój umiejętności wokalnych, percepcyjnych i estradowych.