Pracownie wokalne

 

EWA BOCHEŃSKA (Studio Piosenki „EWITA”)

Ewa Bocheńska:

Absolwentka Wydziału Pedagogicznego i Nauk o Zdrowiu Akademii Świętokrzyskiej im. Jana Kochanowskiego w Kielcach obecnie Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, na wydziale Edukacja i Animacja Artystyczna. Nauczyciel wokalu w Młodzieżowym Domu Kultury w Kielcach gdzie prowadzi zajęcia w Studio Piosenki EWiTA. Od najmłodszych lat związana ze sceną. Już jako dziecko była laureatką wielu międzynarodowych i ogólnopolskich festiwali. Współpracowała z TVP1 z programem „Tęczowy Musix Box” występując  i nagrywając teledyski dla najmłodszych. Będąc nastolatką reprezentowała nasz Kraj na Festiwalu Krajów Nadbałtyckich na Łotwie, oraz w Chorwacji. Otrzymała stypendium od Ministra Kultury i Sztuki w ramach programu promocji uzdolnionych dzieci i młodzieży pt „Talenty”.
Była wokalistką teatru Buffo w Warszawie występując w musicalu METRO – Janusza Józefowicza.
W Kielcach brała udział w przedstawieniach muzycznych takich jak „Pieśń o Katyniu” czy „Wrota czasu – świta świętokrzyska”. Sama tworzyła widowisko muzyczne dla dzieci współpracując z WDK Kielce pt „Najpiękniejsze bajki świata”. Przez kilka lat prowadziła znaną kielecką formację „SPARKS”. W ostatnich latach grała jedną z głównych ról w przedstawieniu muzycznym dla dzieci pt: “Chicholudki”. Pani Ewa jest na bieżąco jeśli chodzi o nowinki dotyczące dobrego
i zdrowego śpiewania. Bierze udział w warsztatach wokalnych podnosząc swoje kwalifikacje min: Warsztaty wokalne w Krakowie „Brodway Training Intensive” – technika a przekaz, styl, emocje w piosenkach czyli wokalista z charakterem,
V Międzynarodowe Seminaria Naukowe- MIX SINING współczesne belcanto
w Gliwicach, dotyczące zaburzeń głosu u dzieci, pracy z dzieckiem profesjonalistą oraz logopedii dziecięcej. Seminaria Naukowa – MIX SINING dotyczące indywidualnego podejścia do wokalisty oraz diagnozowanie problemu logopedycznego u ucznia. Warsztaty wokalne z zakresu anatomii i fizjologii głosu w oparciu o najnowsze badania. Doctor Vox Voice Therapy w teorii i praktyce. Warsztaty poświęcone logopedii.
Dzięki swoim sukcesom oraz swoich uczniów otrzymała następujące nagrody:
– NAGRODĘ III STOPNIA PREZYDENTA MIASTA KIELCE za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej – rok 2015rok
– NAGRODA II STOPNIA
za osiągnięcia w twórczości artystycznej i upowszechniania kultury – rok 2018
– NAGRODA III STOPNIA
za osiągnięcia w twórczości artystycznej i upowszechniania i ochrony kultury – rok 2021
– SPECJALNE WYRÓŻNIENIE z rąk Prezydenta Miasta Kielce za prowadzenie zespołu wokalnego „EWITA” I działanie w zakresie profilaktyki zaangażowania przy realizacji teledysku „ STOP przemocy”, który powstał w celu zwiększania świadomości wśród dzieci, młodzieży i dorosłych w zakresie zagrożenia przemocą – rok 2021.

W swojej pracy kształci u dzieci min: emisję głosu, pracuje nad ich dobrą dykcją, poprawnym oddechem, poszerzeniem skali, nad ich wyrazem scenicznym. Uczestnicy zajęć są laureatami licznych konkursów i festiwali piosenki o randze począwszy szkolej po międzynarodową.

Osiągnięcia [1] [2] [3] [4] [5]


JOANNA LITWIN (Studio Piosenki „BLUE SONG”)

Studio prowadzone przez mgr. Joannę Litwin – nauczyciela mianowanego , istnieje od roku 2001r. Uczniowie studia biorą udział i odnoszą sukcesy w festiwalach i konkursach międzynarodowych , ogólnopolskich , wojewódzkich oraz miejsko-powiatowych. W ostatnich latach , czyli od 2007 r. dzieci zdobyły 77 miejsc i 24 wyróżnienia na wszystkich rodzajach i szczeblach festiwali, przeglądów i konkurów piosenki. Wychowankowie studia koncertują również na imprezach i festynach organizowanych przez instytucje kultury i oświaty tj. „ Święto Kielc”, „ Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”, „ Dzień Dziecka” i wielu innych. Od roku 2007 uczniowie nagrywają materiały do nauki śpiewu współpracując z wydawnictwem MAC Edukacja. Joanna Litwin w pracy zawodowej stosuje nowoczesne metody nauczania podnosząc równocześnie swoje kwalifikacje na kursach i warsztatach piosenkarskich i pedagogicznych. Jeśli lubisz śpiewać , to twoje miejsce jest wśród nas . Zapraszamy.

Osiągnięcia [1] [2]


SAMUELA MODZELEWSKA (Studio Piosenki „SAMI”)

Program studia piosenki obejmuje zagadnienia: emisji głosu, dykcji, doboru repertuaru, interpretacji tekstu, pracy z mikrofonem, prezencji scenicznej, a także: określenia muzyczne niezbędne dla wokalistów, audycje muzyczne, kształcenie słuchu. Nasi młodzi soliści występują na licznych scenach zarówno kieleckich jak i ogólnopolskich. Efektem pracy wokalistów są liczne nagrody na przeglądach, konkursach i festiwalach piosenki. Każdy ma ukryte talenty… Już czas aby je w sobie odkryć! ZAPRASZAMY! Zajęcia prowadzi Samuela Modzelewska – magister sztuki, pedagog, wokalistka, laureatka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali piosenki, zdobywczyni prestiżowej nagrody Prezydenta Miasta Kielce „Nadzieja Kielc”

Osiągnięcia [1]
Strona internetowa Studia Piosenki SAMI


MARZENA TRZEBIŃSKA (Studio Piosenki „MARZENIE”)

Studio Piosenki „Marzenie” rozpoczęło swoją działalność we wrześniu 2018. Zajęcia wokalne dla dzieci i młodzieży prowadzi Marzena Trzebińska – wokalistka, pedagog, absolwentka Akademii Muzycznej na Wydziale Wokalno-Aktorskim w Łodzi. Studio ma na swoim koncie wiele osiągnięć  na konkursach i festiwalach piosenki o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Program nauczania obejmuje zagadnienia z zakresu doskonalenia techniki wokalnej oraz ruchu scenicznego.


KLAUDIA PYCZEK (Studio Piosenki BOHO)

Pracownia wokalna BOHO rozpoczęła swoją działalność w październiku 2021 roku. Dedykowana jest dla dzieci i młodzieży od 7 roku życia. Zajęcia prowadzone są w trybie grupowym z podziałem na tryb indywidualny dla każdego ucznia w trakcje zajęć. Program nauczania jest przede wszystkim ukierunkowany w stronę nauki interpretacji piosenki. Ponadto obejmuje pracę nad zdrową emisją głosu, improwizacją wokalną oraz nauką poprawnej dykcji. Uczniowie Studia Piosenki BOHO uczą się podstawowych elementów dzieła muzycznego takich jak dynamika, artykulacja, rytmika, melodyka czy kolorystyka. Zdobywają wiedzę na temat pojęć muzycznych (oznaczenia dynamiczne, artykulacyjne oraz oznaczenia tempa). Studio oferuje naukę wokalu z zakresu muzyki rozrywkowej. Prowadzący dobiera indywidualny tok nauczania w postaci zestawu ćwiczeń oraz repertuaru dostosowanego do możliwości i preferencji ucznia. Podopieczni są dokładnie przygotowywani do koncertów oraz konkursów muzycznych a także innych wydarzeń artystycznych.
Zajęcia prowadzi Klaudia Pyczek – magister sztuki z wyższym wykształceniem muzycznym oraz pedagogicznym. Ukończyła Edukację artystyczną w zakresie sztuki muzycznej o specjalnościach: śpiew estradowy oraz dyrygowanie i prowadzenie zespołów. Posiada doświadczenie w pracy zarówno z dziećmi jak i z dorosłymi. Prowadzi z zamiłowaniem zajęcia wokalne oraz zajęcia z rytmiki w żłobkach i przedszkolach. Jest założycielką autorskiej szkoły muzycznej Akademia Dźwięków w Kielcach, którą prowadzi wraz z mężem. Klaudia Pyczek była uczestniczką wielu warsztatów muzycznych prowadzonych przez muzyków z całej Polski oraz świata. W śpiewie specjalizuje się wyłącznie w muzyce rozrywkowej. W pracy dąży do uświadomienia, czym może stać się muzyka dla drugiego człowieka i jak ważna jest płynąca z niej inspiracja do życia. Jej największą pasją był od dziecka śpiew. Prywatnie kocha wszystko, co związane jest z szeroko pojętą sztuką.
Nazwę Studia – BOHO nadała z zamiłowania do stylu oraz pewnej refleksji na temat genezy tego słowa. Nazwa ta wywodzi się z wyjątkowo kreatywnego środowiska artystycznego, które miało u swojego celu pełnię swobody w tworzeniu. Jest to zatem cecha charakterystyczna Studia Piosenki BOHO – twórczość ponad wszystko.


Magdalena Sitkowska (Chór Młodzieżowego Domu Kultury)

Dyrygent chóru dziecięcego Mała Fermata, chóru Małe Nutki Przedszkola Samorządowego nr 25 w Kielcach, chóru szkolnego w Lipowym Polu Skarbowym, chóru Cantare Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kielcach, nauczyciel muzyki, plastyki, zajęć umuzykalniających oraz rytmiki. Absolwentka Instytutu Edukacji Muzycznej UJK w Kielcach, specjalność: dyrygowanie i prowadzenie zespołów oraz śpiew estradowy oraz absolwentka Akademii Muzycznej im Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy o kierunku dyrygentura chóralna. Swoich podopiecznych zaraża entuzjazmem i pasją w śpiewie chóralnym, co skutkuje ich udziałem w najważniejszych wydarzeniach muzycznych i konkursach w Polsce.


Emilia Orkisz (Studio Piosenki ZACZAROWANE MELODIE)


Absolwentka Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu oraz Instytutu Edukacji Muzycznej w Kielcach (specjalność: dyrygowanie i prowadzenie zespołów). Ze śpiewem związana od dziecka. Laureatka licznych konkursów i festiwali. Instruktor wokalny z wieloletnim doświadczeniem. Certyfikowany nauczyciel Studia Piosenki Metro działającego pod patronatem Teatru Buffo w Warszawie. Nauczyciel muzyki z wieloma sukcesami pedagogicznymi. Zajęcia wokalne w studiu piosenki obejmują wszechstronne i świadome kształcenie emisji głosu, analizę i interpretację wybranych utworów, prezencję i ruch sceniczny, aż po sposoby radzenia sobie ze stresem na estradzie. Lekcje przeznaczone są dla tych, którzy chcą uczyć się śpiewać w przyjemnej atmosferze i dać się ponieść zaczarowanym melodiom.


Justyna Łysak-Jończyk (Studio Piosenki “MegaFonic”)

Wokalistka, wieloletni nauczyciel muzyki oraz instruktor wokalny w Studiu Piosenki “River”. Absolwentka Akademii Świętokrzyskiej na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Współpracowała przez ponad dwadzieścia lat ze Sceną Autorską Studio w Kieleckim Centrum Kultury, gdzie brała udział w wielu przedsięwzięciach artystycznych m.in.: koncertach oraz widowiskach i spektaklach muzycznych takich jak: “Pieśń wigilijna”, “Pieśń o wolności”, “Pieśń o ziemi”, “Gloria Geometrica”, a także autorskich recitalach: “Moje życie jest moje”, “Moje myśli, pestki wiśni”, “Biel i czerń”. Laureatka wielu prestiżowych festiwali piosenki artystycznej m.in..: Studenckiego Festiwalu Piosenki, Festiwalu Twórczości “KOROWÓD” Marka Grechuty, Ogólnopolskiego Konkursu Twórców i Wykonawców „Piosenkarnia” w ramach Festiwalu Twórczości „KOROWÓD” w Krakowie. Otrzymała Nagrodę Marszałka Województwa Świętokrzyskiego za działalność artystyczną oraz Nagrodę “Scyzoryka” w kategorii piosenka poetycka.
Dzisiaj skupia się głównie na kształceniu muzycznym i wokalnym młodego pokolenia. Doświadczenie sceniczne i edukacyjne przekazuje z pasją, zaangażowaniem i ogromnym szacunkiem do dzieła muzycznego. Jej podopieczni zdobywają nagrody na konkursach oraz festiwalach w całym kraju i za granicą. Najważniejszym jednak celem zajęć jest realizacja działań artystycznych oraz rozwój umiejętności wokalnych, percepcyjnych i estradowych.