Artystyczna Akademia Językowa

LUIZA SORNAT-KUŁAGOWSKA – Artystyczna Akademia Językowa

It’s seems easier to sing language than to speak it,  Murphey, T.

Absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego na kierunku filologia; specjalność filologia angielska. Absolwentka Uniwersytetu Jana Kochanowskiego na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej; specjalność prowadzenie zespołów muzycznych.
Nauczanie języków obcych małych dzieci stało się ostatnimi laty ogromnym fenomenem. Praca z dziećmi to bardzo przyjemne, ale
i trudne zadanie. Małe dzieci to wymagający uczniowie potrzebujący niezliczonej ilości pomysłowych sposobów, które pomogą im w przyswajaniu języków obcych. Dlatego też podczas pracy z dziećmi odwołuję się do tych metod, które są dzieciom najbliższe i sprawiają im najszczerszą radość. Celem zajęć w pracowni Artystyczna Akademia Językowa jest rozwijanie pasji do języków obcych w kontekście wykorzystywania stymulujących metod pracy, takich jak muzyka oraz zabawy muzyczno-ruchowe. Jako muzyk oraz nauczyciel języka angielskiego uważam, iż połączenie muzyki i zabawy jest jednym z najbardziej atrakcyjnych sposobów nauczania języka obcego przynoszącym wręcz wspaniałe efekty. Każdy rodzaj muzycznej aktywności rozwija słuch muzyczny, a co za tym idzie wzbogaca melodyjność języka obcego, ułatwiając tym samym przyswojenie jak najlepszego akcentu.
Z punktu widzenia muzyka uważam, iż nawet jeśli dzieci nie wykazują szczególnych zdolności muzycznych, to nadal zabawy muzyczno-ruchowe są niezwykle pomocne w procesie przyswajania nowego słownictwa czy struktur językowych.