Pracownie muzyczne

ALICJA ZAWISZA – pracownia gitarowa CZARGITAR
Czargitar | Kielce | Facebook

Absolwentka Instytutu Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej UJK w Kielcach. Z gitarą związana od najmłodszych lat, laureatka wielu konkursów. Nauczyciel z wieloletnim doświadczeniem oraz czynny muzyk sceniczny. Wciąż usprawniająca swoje umiejętności pod okiem najlepszych gitarzystów w Polsce i za granicą. Pracownia Czargitar wprowadza uczniów do krainy dźwięków, realizowanych na gitarze klasycznej, akustycznej i elektrycznej. Program dostosowany jest do indywidualnych potrzeb i umiejętności podopiecznych. Młodzi gitarzyści mają możliwość nauki za pomocą nut, tabulatur, akordów, a nawet rozczytywania utworów ze słuchu. Gitarowe ćwiczenia i wprawki usprawnią pracę nad prawidłowym wydobyciem dźwięku z instrumentu. W zależności od wybranego rodzaju gitary wachlarz muzyczny jest bardzo zróżnicowany. Zza drzwi sali można usłyszeć delikatną muzykę klasyczną, ale również opracowane na gitarę współczesne utwory grane techniką 'fingerstyle’ oraz mocno-rockowe brzmienia na głośno rozkręconych wzmacniaczach.


ANETA LECH-BĘTKOWSKA – gitara, pianino

Nauka gry na pianinie i gitarze dla dzieci i młodzieży w wieku 7-14 lat stawiających pierwsze kroki w edukacji muzycznej , poszerzona o elementy teorii muzyki i kształcenia słuchu.

 

 

 


PRZEMYSŁAW SĘKOWSKI – gitara

Nauka gry wyłącznie na gitarze klasycznej, także zespoły kameralne. Wykorzystywane są stale uzupełniane materiały dydaktyczne, komputer i materiały multimedialne. Nauka gry z nut wzbogacona o elementy teorii muzyki niezbędne do praktycznej gry. Różnorodność stylistyczna. Zajęcia przygotowują do kontynuowania nauki w szkołach muzycznych II st i uczelniach muzycznych.

 


JACEK SAJDAK – pracownia pianina oraz instrumentów elektronicznych klawiszowych ,,Pasja’’

Absolwent szkól muzycznych I i II stopnia klasy fortepianu oraz Pedagogicznych Studiów Magisterskich w dziedzinie muzyki. Nauczyciel dyplomowany z kilkunastoletnim stażem pracy w szkołach muzycznych. Pianino – na lekcjach realizowany jest program nauczania Szkoły Muzycznej I stopnia oraz teorii, dostosowany jednak do zdolności psycho-fizycznych i percepcyjnych dziecka. Syntezator / Keyboard – nauka gry w oparciu o materiał nutowy literatury klasycznej jak i rozrywkowej oraz teorii muzyki.

 

 

 


BEATA MISZTAL – skrzypce


RADOSŁAW SULIGA –  pianino

W trakcie nauki na moich zajęciach uczeń poznaje zapis nutowy, teorię muzyki, oraz technikę gry na pianinie. Pracować będziemy nie tylko na utworach szkolnych ale i tych wybranych przez podopiecznego. Na moich lekcjach to od ucznia będzie zależeć jak szybko materiał jest przerabiany. Na zajęciach będzie rozwijana nie tylko technika gry ale także osobowość muzyczna. Edukacja, którą proponuję dostosowana jest dla osób, które poważnie myślą o dalszych etapach kształcenia muzycznego jak i dla uczniów którzy muzykę traktują jako swoje hobby.


Consonans” – zespół wokalno-instrumentalny prowadzony przez Anetę Lech-Bętkowską, Stanisława Bętkowskiego i Beatę Misztal. Ogłasza nabór wokalistów i instrumentalistów do zespołu wykonującego poezję śpiewaną.

 

 


MICHAŁ LEŚNIK – orkiestra dęta

Harcerska orkiestra dęta Młodzieżowy Dom Kultury w Kielcach zaprasza na zajęcia nauki gry na instrumentach dętych: klarnet, saksofon, trąbka, w ramach Harcerskiej Orkiestry Dętej działającej przy Domu Harcerza w Białogonie. Zapisy i przesłuchania kandydatów odbywają się w każdą sobotę- do wyczerpania miejsc , w godz. 10-12. Mile widziani kandydaci z własnymi instrumentami muzycznymi.